Nie udał się wyjazd do Elbląga Enerdze AZS Koszalin. W VI kolejce PGNiG Superligi Kobiet nasz zespół uległ miejscowemu Startowi 27-31.

W 10 min spotkania był remis 5-5. W ciągu 9 kolejnych minut elblążanki wypracowały sobie przewagę 5 bramek /19 min 11-6/, którą potrafiły utrzymać niemal do końca meczu. Po pierwszej połowie było 15-11, bo Enerdze, a dokładnie Joannie Załodze zabrakło dosłownie sekundy by dorzucić 12-go gola.

Druga część meczu nie przyniosła zbyt wielu emocji. Elbląg utrzymywał 4-5 bramkową różnicę, pomimo ambitnej postawy AZS-u. Spotkanie zakończyło się wynikiem 31-27 dla Startu, który tym samym wyprzedził Energę w ligowej tabeli.

EKS Start Elbląg – Energa AZS Koszalin : 31-27 (15-11)

Start : Sielicka, Kędzierska, Borkowska – Grzyb 9, Lisewska 5, Mielczewska 4, Waga 4, Aleksandrowicz 3, Kołodziejska 3, Żakowska 2, Jędrzejczyk 1, Sądej, Wolska, Szymańska

Kary: 4min (Mielczewska 2x2min)

Energa : Prudzienica, Kowalczyk – Kobyłecka 7, Załoga 5, Muchocka 4, Błaszczyk 3, Matuszczyk 3, Kalska 2, Garovic 2, Manoila 1, Chmiel, Balle

Kary: 6min (Kobyłecka, Błaszczyk, Matuszczyk)