W spotkaniu rozegranym awansem z 22 listopada Energa AZS Koszalin rozgromiła na własnym parkiecie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 36-23.

Od pierwszych minut ton rywalizacji na parkiecie nadawała Energa. Wynik w 2min otworzyła Stefka Agova, a błyskawicznie odpowiedziała Dorota Błaszczyk. W 3 i 4min gole dorzuciły Sylwia Matuszczyk i Joanna Chmiel. W 17min AZS wygrywał już 11-4. Koszalinianki nieco się rozluźniły i gra się wyrównała. Szansę występu w dłuższym wymiarze czasowym dostała Ioana Manoila. Po 30min Energa wygrywała 17-10.

Od początku drugiej części meczu nasz zespół mocno zaatakował i przewaga bramkowa zaczęła się powiększać /40min 23-14/. Przy tak wysokim prowadzeniu Energetyczne zaczęły popisywać się efektownymi, i co najważniejsze, skutecznymi akcjami. Piękną bramkę rzuciła m.in Joanna Chmiel pokonując bramkarkę Piotrcovii rzutem zza pleców. Wreszcie “odblokowała  się” wspomniana I.Manoila, która w ciągu ostatnich 12min meczu trafiła do bramki “Gieksy” czterokrotnie.

Ostatecznie, po jednostronnym pojedynku, Energa AZS Koszalin pokonała Piotrcovię Piotrków Trybunalski 36-23 i ponownie awansowała na 3 miejsce PGNiG Superligi Kobiet.

Energa AZS Koszalin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski : 36-23 (17-10)

Energa : Prudzienica, Kowalczyk – Załoga 8, Matuszczyk 7, Kobyłecka 6, Kalska 4, Manoila 4, Muchocka 3, Chmiel 2, Błaszczyk 2, Balle

Kary: 4min (Kobyłecka, Manoila)

Piotrcovia: Skura, Opelt – Kucharska 11, Agova 5, Rol 3, Sobińska 1, Cieślak 1, Gomółka 1, Nowak 1

Kary: 4min (Kucharska, Nowak)

Widzów: 800

Sędziowali: D.Godzina z Tczewa i Ł.Kamrowski z Cedrów Wielkich

Pin It on Pinterest