Energa AZS Koszalin znów zwycięska ! Po niezwykle elektryzujących Derbach Pomorza Zachodniego koszalinianki pokonały SPR Pogoń Baltica Szczecin 26-23.

Już przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że “Twierdza Koszalin” rozgrzeje się dziś do czerwoności. Na trybunach zasiadła rekordowa liczba 2650 widzów !
Nie zabrakło również sympatyków Pogoni, którzy w liczbie 30 osób stawili się w Koszalinie.

Wynik meczu otworzyła z rzutu karnego Karolina Kalska. W 16min koszalinianki przegrywały 5-7 po bramce Patrycji Królikowskiej. Dwie minuty później już był remis, a bramkę ponownie z rzutu karnego zdobyła Joanna Załoga. W 24min Energa wygrywała 2 golami, by w 30min tracić do szczecinianek 2 bramki /11-13/. Rezultat pierwszej połowy ustaliła, ponownie z rzutu karnego, Karolina Kalska : 12-13.

Druga część pojedynku zapowiadała się jeszcze ciekawiej. Do 44min trwała wymiana ciosów “gol za gol”. Energetyczne zdobywały bramki głównie z rzutów karnych. Szczecinianki nie potrafiły poradzić sobie z akcjami jeden na jeden lub dograniami do Sylwii Matuszczyk. Od 45 do 50min AZS “stanął” w ataku. Przyjezdne szybko wykorzystały niemoc gospodyń i “odjechały” na 21-18. Reidar Moistad widząc co się dzieje poprosił o chwilę przerwy. Sygnał do szturmu na szczecińską bramkę dała Kalska, trafiając w 52min na 20-22. W tym momencie “Koszalińska Twierdza odleciała” ! Prawie 3000 kibiców na stojąco dopingowało nasz zespół ! Kolejne bramki dorzuciły Paulina Muchocka, ponownie KalskaAleksandra Kobyłecka i Joanna Załoga. W 56min Energetyczne objęły prowadzenie 24-22. Publiczność nadal skandowała głośno : “AZS ! AZS !”
23 bramkę dla Pogoni dorzuciła jeszcze Monika Stachowska, lecz na więcej już koszalinianki nie pozwoliły. W 59 min, przy ogłuszającym już dopingu publiczności, gola zdobyła Joanna Załoga, a wynik 26-23 ustaliła Paulina Muchocka . Popularna Muszka została wybrana przez kibiców, w głosowaniu sms-owym, zawodniczką meczu.

“Twierdza Koszalin”, w tym sezonie, nadal pozostaje nie zdobyta. Dziś, największym zwycięzcą są KOSZALIŃSCY KIBICE ! Takiego dopingu w Koszalinie już dawno nie było !

Przed zakończeniem I rundy Enerdze pozostał jeszcze mecz wyjazdowy z SPR Olkusz, ale już dziś wiadomo, że do rundy rewanżowej AZS przystąpi z 3 miejsca. Nigdy jeszcze koszalinianki nie kończyły I rundy na tak wysokiej pozycji w tabeli.

Energa AZS Koszalin – SPR Pogoń Baltica Szczecin : 26-23 (12-13)

Energa: Prudzienica, Kowalczyk – Kalska 11, Kobyłecka 6, Muchocka 4, Załoga 3, Matuszczyk 2, Chmiel, Błaszczyk, Balle, Manoila

Kary: 6min (Kobyłecka, Muchocka, Błaszczyk)

Pogoń: Płaczek, Szywerska – Cebula 7, Stachowska 5, Królikowska 2, Zimny 2, Zawistowska 2, Stasiak 2, Sabała 1, Fornalik 1, Yashchuk 1, Głowińska, Duran

Kary: 12min (2x2min Zawistowska, Stachowska, Cebula, Głowińska, Zimny)