Trener Reidar Moistad z końcem listopada przestanie pełnić funkcje trenera Energa AZS Koszalin. Klub rozwiązał umowę ze szkoleniowcem za porozumieniem stron na wniosek Moistada, który otrzymał propozycje pracy w lidze duńskiej. 

O propozycji pracy z najlepszej ligi żeńskiego handballu trener Moistad poinformował działaczy oraz zespół w środę wieczorem. Władze klubu zapoznały się z oświadczeniem oraz argumentami Moistada, dla którego praca w duńskim Kobenhavn HB jest spełnieniem marzeń oraz awansem zawodowym. Trener Moistad nie ukrywał, że była to dla niego ciężka decyzja. – To jedna z najtrudniejszych chwil w moim życiu. To propozycja nie do odrzucenia, która już nigdy mogłaby się nie nadarzyć. Z bólem serca poinformowałem o zamiarze odejścia z Koszalina działaczy klubu oraz zawodniczki, tym bardziej, że nasza współpraca układała się bardzo pomyślnie – skomentował norweski szkoleniowiec.

Kontrakt Moistada przewidywał możliwość odejścia do innej ligi w trakcie trwania sezonu. Jak podkreśla prezes Energa AZS Koszalin klub nie zamierzał blokować takiej możliwości i przyjął rezygnacje trenera z końcem listopada. – Reidar Moistad to świetny szkoleniowiec. To dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy współpracować z takim trenerem. Jego odejście to wielka strata, jednak po męskiej rozmowie rozumiem argumenty Reidara, któremu w imieniu całej społeczności koszalińskiej piłki ręcznej dziękuje za pracę na rzecz naszego klubu. Trzymamy za niego kciuki – komentuje Maciej Kamiński, szef spółki Piłka Ręczna Koszalin. 

W związku z decyzją Moistada klub rozpoczął rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko trenera drużyny. W ciągu najbliższych tygodni planowane jest zakontraktowanie szkoleniowca, który poprowadzi drużynę do końca sezonu 2014/2015. Jednocześnie informujemy, że Reidar Moistad uda się z drużyną do tureckiego Ardesen, gdzie w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie sie dwumecz w ramach rozgrywek EHF Challenge Cup.

Pin It on Pinterest