Edward Jankowski, jeden z najbardziej utytułowanych trenerów piłki ręcznej w Polsce, został nowym szkoleniowcem Energa AZS Koszalin.

Po decyzji Moistada, który przestał być trenerem Energa AZS z końcem listopada, władze klubu rozpoczęły intensywne poszukiwania jego następcy. Ostatecznie za odpowiedniego kandydata do objęcia zespołu uznany został Edward Jankowski, który przez blisko 16 lat związany był z najlepszym klubem w Polsce – MKS Lublin. Od roku, po tym jak zarząd lublińskiego klubu podziękował mu za współpracę po kiepskich występach w Lidze Mistrzyń, nie prowadził żadnej drużyny, chociaż miał wiele propozycji. Jak sam podkreśla, jego decyzja o przyjęciu oferty od koszalińskiego klubu składała się na wiele czynników. – Energa AZS to aktualnie jeden z czołowych zespołów PGNiG Superligi Kobiet. Zespół dobrze spisywał się w I rundzie rozgrywek, jednak nie jest tajemnicą, że problemem jest krótka ławka rezerwowych – komentuje Jankowski. – Dziewczyny pokazały, że mimo braków kadrowych mogą być groźne dla każdego ligowego rywala. Wykorzystam w pełni potencjał każdej z osobna, ponieważ są to naprawdę solidne i klasowe zawodniczki – zachwalał swoje podopieczne nowy trener Energa AZS Koszalin, który podpisał dziś wstępne porozumienie, na mocy którego 11 grudnia zawarta zostanie umowa do końca sezonu 2014/2015 z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Dziś także nowy szkoleniowiec został przedstawiony zespołowi, który od poniedziałku rozpoczyna przygotowania do II rundy rozgrywek.

Celem, jaki został postawiony przed trenerem Jankowskim jest awans do najlepszej czwórki PGNiG Superligi Kobiet. – Lubię wyzwania. Cel Klubu jest także moim osobistym – skomentował szkoleniowiec. Nowy trener pracę z zespołem rozpocznie od 11 grudnia. Do tego czasu drużyna trenować będzie pod okiem specjalisty od przygotowania fizycznego.

Pin It on Pinterest