W 20 kolejce PGNiG Superligi Kobiet Energa AZS Koszalin przegrała w Szczecinie z miejscową Pogonią Baltica 23-30.

Od pierwszych minut mecz nie układał się po myśli Energetycznych. W 11min Pogoń wygrywała 7-1, a w 23min już 14-5. W ciągu następnych 3 minut AZS, grając z przewagą dwóch zawodniczek, odrobił 4 gole różnicy. Po 30min szczecinianki prowadziły 16-10.

Drugą połowę koszalinianki zaczęły podobnie jak pierwszą. W 42min miejscowe znów wyszły na 9-bramkowe prowadzenie (22-13). Energa ambitnie próbowała “gonic” wynik, lecz skutecznośc w dzisiejszym meczu nie szła w parze z ambicją.

Ostatecznie Pogoń Baltica Szczecin pokonała Energę AZS Koszalin 30-23.

Zmęczenie, ostatnim tygodniem zmagań, było u Biało-Zielonej Dumy Koszalina aż nadto widoczne. W odniesieniu zwycięstwa nie pomogła również bardzo liczna (ponad 100-osobowa) i głośna grupa koszalińskich kibiców.

SPR Pogoń Baltica Szczecin – Energa AZS Koszalin : 30-23 (16-10)

SPR Pogoń Baltica Szczecin : Szywerska, Płaczek – – Królikowska 7, Stasiak 7, Zimny 4, Stachowska 3, Cebula 3, Zawistowska 3, Głowińska 2, Koprowska 1, Noga, Yashchuk
Kary : 16min

Energa AZS Koszalin : Kowalczyk, Prudzienica – Matuszczyk 5, Kalska 4, Kobyłecka 4, Fornalik 4, Muchocka 3, Manoila 2, Chmiel 1, Błaszczyk