W pierwszym meczu o miejsca 7-8 w PGNiG Superlidze Kobiet, Energa AZS Koszalin pokonała Ruch Chorzów 31-25.

Przed spotkaniem wydawało się, że emocji w tzw. “pojedynku o pietruszkę” nie będzie. Tymczasem od pierwszych minut rozgorzała ostra walka. Nieliczna widownia zgromadzona w chorzowskiej hali MORiS zobaczyła mecz pełen walki, zwrotów akcji i kontrowersji sędziowskich.

Od mocnego uderzenia zaczęły Niebieskie. W 4min, po golu Viktorii Belmas z rzutu karnego, było 3-0. Energa szybko otrząsnęła się z chwilowego letargu i w 11min. po bramkach Aleksandry Kobyłeckiej i Karoliny Kalskiej wyszła na prowadzenie 5-4.

Chorzowianki jeszcze raz w I połowie meczu zwarły szyki i w 19 min ponownie wygrywały (9-8). Przełomowy moment meczu nastąpił chwilę później, gdy Viktoria Belmas doznała poważnie wyglądającej kontuzji kolana. Podłamane takim obrotem sprawy gospodynie przegrały ostatnie 10 minut I części meczu 2-10. Wynik po 30 min brzmiał 18-11 dla koszalinianek.

Warto podkreślic, że Energetyczne świetnie radziły sobie grając dwukrotnie w podwójnym osłabieniu.

Na uwagę zasługuje również Katarzyna Stasiak, która zaliczyła swoje pierwsze trafienia w PGNiG Superlidze Kobiet.

Od początku drugiej połowy Ruch rzucił się do odrabiania strat. W 36min przy wyniku 14-19 Energa znów musiała radzic sobie mając 2 zawodniczki mniej na parkiecie. Najpierw czerwoną kartką ukarana została Sylwia Matuszczyk (za faul przy rzucie), a 7 sekund później 2min kary otrzymała Paulina Muchocka. W bramce kapitalnie spisywała się Beata Kowalczyk broniąc m.in 2 rzuty karne.

W 42min miejscowe zmniejszyły rozmiary porażki do dwóch bramek (18-20). AZS nie dawał za wygraną i ambitnie walczył o jak najkorzystniejszy rezultat. Niestety w 53min chorzowianki ponownie zbliżyły się na różnicę dwóch goli (24-26). Na szczęście Energa kapitalnie rozegrała ostatnie 5min meczu. Wynik końcowy 31-25 ustaliła z rzutu karnego Aleksandra Kobyłecka.

Taki rezultat, to bardzo dobra zaliczka przed meczem rewanżowym, który odbędzie się 9 maja o godz. 18.00 w Koszalinie.

KPR Ruch Chorzów – Energa AZS Koszalin : 25-31 (11-18)

KPR Ruch Chorzów : Montowska, Ciesiółka – Wazna 10, Jasinowska 6, M.Drażyk 5, Rodak 2, Pieniowska 1, Belmas 1, A.Drażyk, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk

Kary: 8min (3x2min, cz.k. Pieniowska, Rodak)

Energa AZS Koszalin – Kowalczyk, Prudzienica – Muchocka 9, Kobyłecka 8, Kalska 5, Błaszczyk 3, Stasiak 2, Manoila 2, Chmiel 1, Matuszczyk 1

Kary: 12min, cz.k. (2min+cz.k. Matuszczyk, 2x2min. Kobyłecka, Muchocka, Chmiel, Manoila)