W najbliższym czasie zespół Energa AZS Koszalin weźmie udział w dwóch imprezach mikołajkowych, które odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie.

W poniedziałek 7 grudnia br. w godz. 10:00 – 13:00 będzie miało miejsce wydarzenie “Mikołajki na sportowo”, w którym weźmie udział ok. 240 dzieci z klas III-VI ze Szkół Podstawowych Nr 5, 7, 10 i 17 w Koszalinie. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy “Jedność”.

***

Natomiast w środę 9 grudnia br. w godz. 8:30 – 11:30 odbędą się “Mikołajki z Polferries”. Jest to event organizowany przez klub Piłka Ręczna Koszalin SA w ramach projektu „wdrażanie aktywności fizycznej u dzieci w wieku wczesnoszkolnym”. Partnerem tego wydarzenia jest Polska Żegluga Bałtycka SA – Polferries. W sportowych zabawach i konkurencjach weźmie udział ok. 750 uczniów z klas I-III Szkół Podstawowych z Koszalina i regionu (SP z Konikowa, Mielna, Starych Bielic, Świemina, Biesiekierza; z Koszalina – SP Nr 1, 7, 10, 17, ). Łącznie w projekt zaangażowanych będzie ponad 30 klas!

Dzieci wraz ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego wezmą udział w licznych grach, zabawach i konkurencjach sportowych. Będzie to program, który ma zachęcić dzieci do ruchu i uprawiania sportu, a wychowawcom dostarczyć nowe pomysły i materiały szkoleniowe. Z pewnością uczestnictwo piłkarek ręcznych będzie dla najmłodszych ogromną frajdą i przeżyciem. Nie każdy bowiem ma możliwość stanąć na jednym boisku z zawodniczkami, których mecze ogląda się w telewizji! Zapewne będzie to dla najmłodszych doświadczenie dopingujące do uprawiania sportu.

Twórcami tego programu i koordynatorami projektu są Małgorzata Kulik – doradca metodyczny Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie oraz Mariusz Dobrzeniecki- trener drużyn młodzieżowych Energa AZS Koszalin. Projekt „wdrażanie aktywności fizycznej u dzieci w wieku wczesnoszkolnym” powstał przy wsparciu finansowym i zaangażowaniu organizacyjnym Miasta Koszalin, klubu Piłka Ręczna Koszalin SA oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

fot. Jacek Imiołek, “Baw się ruchem”, 8 grudnia 2014

Pin It on Pinterest