Pierwsze zwycięstwo po przerwie w rozgrywkach PGNiG Superligi mają na koncie szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin. W meczu 12. kolejki pewnie pokonały na wyjeździe drużynę MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:16.

Piotrkowiankom, mimo gry na swoim boisku od pierwszych minut trudno było się przedrzeć przez obronę rywalek. Zabrakło im też szczęścia i skuteczności w rzutach karnych. W tym czasie koszalinianki nie trwoniły czasu i konsekwentnie zwiększały przewagę. Do przerwy prowadziły już 16:7. Druga połowy była już nieco lepsza dla gospodyń meczu, jednak wciąż miewały problemy z rzutami z linii siódmego metra. Udało im się jednak częściowo odrobić straty, przez co na 13 minut przed końcem spotkania prowadzenie przyjezdnych zmalało do pięciu bramek (20:15). Mimo chwilowych problemów koszalinianki trafiały jeszcze wiele razy, pozwalając rywalkom na zdobycie w tym czasie zaledwie jednej bramki, czym przypieczętowały pewne zwycięstwo. – W Piotrkowie Trybunalskim gra się ciężko, bo mimo wszystko jest to trudny teren. Wiedziałyśmy, że musimy podejść do tego meczu w pełni skoncentrowane i tak też dziewczyny zrobiły. Pierwsza połowa upłynęła pod nasze dyktando i schodząc na przerwę wyraźnie prowadziłyśmy. Nasze zawodniczki grały więc świetnie w obronie, z czego mogłyśmy wyprowadzać kontrataki. Cały zespół zagrał mocno, ambitnie i zasługuje na pochwałę – mówiła po spotkaniu Anita Unijat, trenerka Młyny Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Aleksandra Sach, Izabela Prudzienica, Natalia Filończuk – Dominika Han 2, Gabriela Urbaniak 4, Paula Mazurek 1, Anna Mączka 4, Paulina Tracz 1, Natalia Volovnyk 4, Hanna Rycharska 4, Adrianna Nowicka, Lesia Smolinh 3, Martyna Borysławska, Marta Tomczyk 1, Iuliia Andriichuk 3.

Skład i bramki MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Natalia Kolasińska, Daria Opelt, Karolina Sarnecka – Danielle Joia 2, Sylwia Klonowska 2, Aleksandra Oleszczuk 3, Aleksandra Dorsz 3, Anna Wasilewska, Patrycja Ciura 2, Edyta Charzyńska 2, Lucyna Sobecka 2, Zuzanna Gajewska.

Po tym potkaniu koszalinianki są na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. Natomiast szczypiornistki MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski plasują się na 7. pozycji i zdobyły dotychczas 6 punktów.

W następnym meczu ligowym „biało-zielone” ponownie zagrają na wyjeździe. Tym razem ich rywalkami będą zawodniczki Ruchu Chorzów. O szczegółach spotkania poinformujemy wkrótce.

Wyniki pozostałych meczów 12. kolejki: Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 30:29, KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 30:24, Eurobud EKS Jarosław – MKS Perła Lublin 29:29 <3-4>. (as)