Po przegranej z beniaminkiem rozgrywek PGNiG Superligi piłki ręcznej, Eurobud JKS Jarosław i jednocześnie przerwanym paśmie zwycięstw szczypiornistkom zespołu Młyny Stoisław Koszalin przydałoby się zwycięstwo. Jest na nie szansa, ale koszalinianki będą musiały się bardzo starać, bo w meczu 17. serii podejmą drużynę KPR Gminy Kobierzyce.

Od początku sezonu drużyna z Kobierzyc prezentuje się dość dobrze. Po szesnastu spotkaniach ma na koncie 10 zwycięstw i 6 porażek. Koszalinianki muszą się solidnie przygotować do tego spotkania, bo rywalki potrafią wygrywać z najlepszymi. Już na początku sezonu pokazały, że należy się z nimi liczyć, pokonując aktualne wicemistrzynie kraju, Metraco Zagłębie Lubin. Później także nie miały się czego wstydzić, bo dwukrotnie przegrywały z lublińską „Perłą” zaledwie jedną bramką. Udane występy zapewniły kobierzyczankom 3. miejsce w ligowej tabeli i wygląda na to, że póki co jest to dość pewna i bezpieczna pozycja, bo dotychczas zgromadziły 30 punktów, a kolejne zespoły, tj. Młyny Stoisław Koszalin oraz Eurobud JKS Jarosław mają na koncie po 23 punkty.

Ponadto silnym wzmocnieniem zespołu z Kobierzyc jest z pewnością Kinga Jakubowska, która od początku sezonu zdobyła dla swojej ekipy aż 129 bramek, dzięki czemu wyraźnie prowadzi w klasyfikacji strzelczyń rozgrywek PGNiG Superligi. Wyzwanie dla koszalińskich szczypiornistek może stanowić także bardzo doświadczona Beata Kowalczyk, która jeszcze kilka sezonów temu bardzo dobrze spisywała się w bramce „biało-zielonych”.

Przypominamy, że w I rundzie ligowych spotkań koszalinianki uległy u siebie rywalkom z Kobierzyc 23:26. W kolejnym meczu, tym razem wyjazdowym także musiały uznać ich wyższość, bo przegrały 23:24.

– Na pewno musiałyśmy wyciągnąć wnioski z tych dwóch poprzednich spotkań. Muszę przyznać, że zespół z Kobierzyc bardzo dobrze się prezentuje od początku sezonu. Ponadto należy pamiętać, że przyjeżdżają do nas aktualna królowa strzelczyń Superligi oraz bramkarka Beata Kowalczyk i myślę, że one stanowią największe zagrożenie – stwierdziła Anita Unijat, trenerka drużyny Młyny Stoisław Koszalin.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 16 lutego. Początek gry o godzinie 16 w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich 4. (as)

Pin It on Pinterest