Emilię Kowalik w akcji koszalińscy zobaczą najprawdopodobniej dopiero jesienią. Niemniej jednak już teraz warto lepiej poznać 20-letnią skrzydłową, którą niedawno podpisała kontrakt z drużyną Młynów Stoisław Koszalin i będzie reprezentować jej barwy w sezonie 2020/2021.

 

1.Jak rozpoczęła się i rozwijała Twoja przygoda z piłką ręczną? Co sprawiło, że polubiłaś właśnie tę dyscyplinę sportu?

 

Emilia Kowalik: Moja przygoda z piłką ręczną rozpoczęła się gdy miałam 10 lat. Dostałam  się do klasy sportowej wraz z koleżankami. Na początku traktowałam to jako zabawę. Dopiero gdy spróbowałam swoich sił i dostałam się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku zrozumiałam, że chce łączyć grę w piłkę ręczną z przyszłością i czerpać z tego przyjemność. Poza tym od małego lubiłam różne zabawy z piłką. Myślę, że to jest jeden z czynników, dzięki którym polubiłam właśnie tę dyscyplinę.

 

  1. Co uważasz za swój dotychczasowy największy sukces?

 

E.K: Moim największym dotychczasowym sukcesem jest reprezentowanie Polski wraz z kadrą juniorską oraz młodzieżową na różnych imprezach tj. mistrzostwa Europy czy świata.

 

  1. Od następnego sezonu będziesz reprezentować biało-zielone barwy koszalińskiego zespołu. Dlaczego zdecydowałaś się kontynuować karierę właśnie w Koszalinie?

 

E.K.: Koszalin ma klub z bardzo doświadczonymi zawodniczkami, od których mogę się wiele nauczyć. Poza tym uważam, że tutejszy zespół jest jedną z najmocniejszych drużyn w Polsce, w której mam szanse rozwijać swoje umiejętności, a także walczyć o najwyższe cele.

 

  1. Co oznacza dla Ciebie zbliżający się debiut na parkiecie Superligi?

 

E.K.: Dużo ciężkiej pracy oraz kolejne wyzwania, którym będę starała się sprostać za wszelką cenę.

 

  1. Co Cię najbardziej motywuje przed meczami i dodaje energii do walki?

 

E.K.: Przed meczem słucham swojej ulubionej muzyki, rozluźniam się oraz koncentruję się na danym przeciwniku. Dużo energii do walki daje mi chęć wygranej, odpowiednie nastawienie, a także słowa trenera.

 

  1. Jak spędzasz czas wolny?

 

E.K. Wolny czas staram się spędzać aktywnie. Oprócz tego lubię spotykać się ze znajomymi, przeczytać dobrą książkę czy obejrzeć film.

Pin It on Pinterest