W dniach 21-22 sierpnia zespół Młyny Stoisław Koszalin miał wziąć udział w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu. Imprezę ostatecznie odwołano, ale okres przygotowawczy się nie zakończył. Ostatnim sprawdzianem formy naszych szczypiornistek był za to wyjazdowy sparing z pierwszoligową drużyną MKS Urbis Gniezno.

 

Koszalinianki wygrały pewnie 32:17. Do przerwy prowadziły 19:5. Co ważne, dla „biało-zielonych” był to nie tylko element przygotowania do sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi. – Cel tego spotkania był przede wszystkim taki, żeby rozegrać mecz w hali, w której rozegramy finał Pucharu Polski. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeciwnik był pierwszoligowy, ale ze sposobu naszej gry jesteśmy zadowoleni. Duża chęć grania w obronie przynosiła efekty. Graliśmy mocno w przód. Cieszy mnie również współpraca bocznych rozgrywających ze skrzydłowymi, które zdobyły dziś sporo bramek. Pozostał nam jeszcze tydzień przygotowań, najpierw do finału Pucharu Polski, a następnie do rozgrywek ligowych. Plan jest i wierzę, że zadziała – mówił Adrian Struzik, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

 

W czwartek, 3 września nasze zawodniczki rozegrają zaległy mecz finałowy o Puchar Polski z poprzedniego sezonu. Koszalinianki będą walczyć z drużyną Metraco Zagłębie Lubin. Początek spotkania o godzinie 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Inaugurację sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi zaplanowano na środę, 9 września.

 

Natomiast w poniedziałek, 31 sierpnia zaplanowano prezentację drużyny Młyny Stoisław Koszalin. Początek o godz. 19 na koszalińskim Rynku Staromiejskim.

(as)

Pin It on Pinterest